Sevenoaks

30. března 2008

 

Při mém druhém březnovím výletě do Londýna jsme ad hoc domluvili výlet s Petrou a Petrem. Petra navrhla navštívit Sevenoaks, kde je sídlo Knole. V interiérech je veřejně přístupná jedna z nejlepších sbírek královského stuartovského nábytku. Vlastní sídlo je obklopeno oborou se spoustou ochočené vysoké.

Po příjezdu jsme zjistili, že vysoká je opravdu hodně ochočená, sbírky nábytku a obrazů jsou opravdu impozantní, park je opravdu velký a počasí se opravdu povedlo. Fotky mluví za vše.


 Hned u vchodu se pase stádo vysoké...  ... tak jsem chtěl vyzkoušet, nakolik jsou voprsklí, jak Petra říkala...  ... a zjevně jabko navnadilo...  ... a zabralo...  ... až moc!  Ty mít jídlo, já mít hlad.  Asi vypadáme jako snadný zdroj jídla.  Mrkvička ...  ... dobrá mrkvička...  ... čokoládku by to chtělo taky...  ... nic nedostaneš, potvoro!  Naďa a jelen.  Naďa krmí jelena.  "Fůůj, von mě voslintal!"  Dostanu ještě něco?  Řítí se na nás!  Bye bye jeleni.  Jdeme ke Knole, sídlu Henryho VIII.  Objímání stromu.  Naďa, strom a já.  Přední nádvoří.  Já na nádvoří, by Naďa.  Naďa na nádvoří, by já.  Před sídlem, by Naďa.  Na procházce. Petra a Petr.  Naďa.  Já.  Já.  Porada, kam dál.  V cíli naší cesty, na farmě patřící ke Knole.  Slunce se kulí k obzoru, čas jít domů.  Jedna ovce, by Naďa.  Hafo ovcí, by Naďa.  Pro zpáteční cestu se rozhodujeme zvolit tu, která je v mapě nakreslená jako turistická hlavní...  ... a takhle to dopadlo.  Přetlačovaná, kdo stadne do bahna dřív...  ... si  žádá velké úsilí...  ... nakonec ale končí smírem.  Bahníme dál...  ...a dál.  Naďa si trhá pravou ruku o ostratý drát...  ... a přesto bahní statečně dál...  ... co jiného ostatně zbývá, že?  Kontrola škod.  Odpočinek..., by Naďa.  ... výhled, by Naďa.  Na houpačce. Petr, by Naďa.  Na houpačce. Já, by Naďa.  Na houpačce. Já, by Naďa.  Na houpačce. Petra, by Naďa.  Na houpačce. Naďa.  Na houpačce. Naďa.  Petr odpočívá, by Naďa.  Zpět v oboře, zrovna při západu slunce.  Jeleni.  Další stádečko, u jamky č.6.  Petr.  Další stádečko.  Západ slunce za Knole #1.  Západ slunce za Knole #2.  Piju vodu, by Naďa.  Já, by Naďa.  Společná pusa po romantickém výletě #1, by Petr.  Společná pusa po romantickém výletě #2, by Naďa.  Knole při západu slunce.  Petra pruhovaným losem.  Padá tma.  Jdeme domů, by Naďa.